تاکنون-1398/ مسوول برنامه‌ریزی بازرگانی شرکت پتروشیمی جم

پتروشیمی جم پس از گذشت بیش از یک دهه از راه‌اندازی همچنان یــکی از بـزرگترین تولیدکنندگان الفین در جهان و محصولات پلیمری در ایران به شمار می‌رود.
در ادامه فعالیت خود در این سازمان معظم، در آبان‌ماه 1398مسوولیت خود را در حوزه برنامه‌ریزی بازرگانی (مدیریت تامین و تدارک کالا) آغاز کردم. استخراج برنامه و بودجه سالانه، استخراج گزارش‌های منظم دوره‌ای، هوشمندسازی داده‌ها و مدل‌سازی سیستم ارزیابی عملکرد مهمترین فعالیت‌های من در مسوولیت جدید بوده است.

1398-1398 / مسوول قراردادهای بین‌المللی اداره حقوقی و پیمان‌های شرکت پتروشیمی جم

پتروشیمی جم به لحاظ ظرفیت یک از بزرگترین تولیدکنندگان صنعت پتروشیمی ایران است و دارای چهار واحد تولیدی الـفین، پلی اتیــلن سنگین و سـبک خطـی، بوتادین و یک بوتن است که به لحـاظ تنوع محصـولات، میــزان تولیــد‌، تعداد کارکنان و رتبه فروش داخلی و خارجی جایگاهی ویژه در ایران و جهان دارد.
با توجه به تجربه پیشین در بازه زمانی کوتاهی از فروردین تا آبان ماه 98 مسوولیت قراردادهای بین‌المللی اداره حقوقی و پیمان‌های شرکت پتروشیمی جم را پذیرفتم.

1392-1397 / مسوول امور بین‌الملل شرکت پتروشیمی جم

امور بین‌الملل شرکت پتروشیمی جم نهادی نوپاست که در بدو ورود من به این سازمان در سال 1392 درون روابط‌عمومی شرکت تاسیس و فعالیت‌های پراکنده مرتبط با این حوزه که به جهت فقدان واحد متولی برعهده دیگر واحدها گذارده شده بود در این واحد متمرکز گردید. این مسوولیت را با محوریت برگزاری رویدادها و نمایشگاه‌های خارج از کشور پذیرفته و درآن دوره اموربین‌الملل توانست حدود 25 رویداد نمایشگاهی را در سراسر دنیا اجرا نماید. از جمله این رویداها می‌توان به دو دوره K Show در آلمان، دو دوره اینترپلاستیکا در روسیه، هفت دوره چاینا پلاس در چین، دو دوره پلاست در ایتالیا، یک دوره ویتنام پلاست در هوشی‌مین و هفت دوره پلاست‌اوراسیا در ترکیه اشاره کرد. مدیریت خدمات ماموریت‌های خارجی (ویزا، پرواز، هتلینگ و …) به بیش از 300 نفر از جمله به اروپا، آسیا و آفریقا و خدمات تشریفات و پذیرش میهمانان خارجی به به صدها میهمان از دیگر فعالیت‌ها در بخش بین‌الملل پتروشیمی جم بوده است.

1392-1395 / مسوول روابط عمومی شرکت پتروشیمی جم (دفتر مرکزی)

در بهمن ماه 1392 همزمان مسوولیت روابط عمومی پتروشیمی جم را با ماموریت آسیب شناسی و تحول در این واحد پذیرفتم و تا تیرماه 1394 آن را ادامه دادم. این دوره را می‌توان دوره ورود تفکر دگرگونی در این واحد نامید که بازتاب این تحول در تمامی کارکردها از جمله در بازطراحی برند سازمانی، استخراج سند هویت بصری، مدیریت رسانه‌های مکتوب، توسعه رسانه‌های تحت وب، مدیریت رسانه‌های اجتماعی، برگزاری رویداهای تجاری و CSR کاملا مشهود بود. برنامه‌ریزی و نظارت، تدوین برنامه‌های بلند مدت راهبردی، واگذاری و برون‌سپاری پروژها در قالب طراحی RFP از مهمترین فعالیت‌های این دوره بوده است.

1396-1397/ مشاور و مدیر پروژه استقرار پورتال درون و برون سازمانی هلدینگ انرژی سپهر

هلدینگ انرژی سپهر به عنوان یکی از بزرگترین بازیگران صنعت پتروشیمی شناخته می شود. این سازمان همچون دیگر سازمان‌ها نیازمند ایجاد رسانه برای مجموعه ارتباطات درون و برون سازمانی خود بوده است. در بهمن‌ماه 1396 برای ایفای مشاورت و مدیریت پروژه استقرار پورتال سازمانی در این سازمان حضور یافته و این حضور تا بهمن‌ماه 1397 و پایان پروژه تداوم یافت.

1391-1392/ معاونت بازار و امور مشتریان گروه شرکت‌های زنده‌رود

هدهد زنده‌رود یک هلدینگ کــارآفـرین متشکل از هفت شرکت ساختمانی است که با بهره گیری از سیاست سرمایه‌گذاری خطر‌پذیر یا Venture Capital توسعه یافته است. گروه شرکت‌های هدهد زنده‌رود با توجه به نیازهای صنعت ساختمان کشور اقدام به ایده‌یابی و تاسیس مجموعه‌ای از شرکت‌های مستقل در این صنعت نموده و در قالب یک مجموعه واحد، آنها را هدایت می‌نماید. این هلدینگ هم اکنون در طیف وسیعی از صنعت ساختمان، از توسعه نوسازی بافت‌‌های فرسوده تا ساخت و مدیریت آپارتمان‌های لوکس و لاکچری در مناطق 1 و 2 تهران حضور فعال دارد. آنچه من در طی مدت زمان 2 سال در این هلدینگ ایفای نقش کردم تاسیس دپارتمان روابط‌عمومی و امور مشتریان این هلدینگ بود که بعدها در نقش معاونت بازار و امور مشتریان توسعه یافت.

1391-1391/ مسوول روابط عمومی شرکت فناوران اطلاعات و ارتباطات شمال غرب

ICTN یکی از شرکت‌های بزرگ حوزه فناوری اطلاعات است که در زمینه ارائه ی راه حل های جامع و خدمات تخصصی در صنعت IT ، فعالیت دارد. ICTN با عضویت در شورای عالی انفورماتیک و با فعالیت در زمینه های طراحی و پیاده سازی نرم افزارهای سفارش مشتری، راهکارهای مجازی سازی، طراحی و معماری شبکه، مستندسازی و اصلاح ساختار شبکه، مستندسازی و اصلاح پیکره بندی تجهیزات شبکه، پشتیبانی فنی سرویس‌ها و سرورها توانسته است مجری پروژه های گسترده ای در سراسر کشور گردد. همکاری من با این شرکت معتبر محدود بود اما آنچه من ایفای نقش کردم سازماندهی مجدد دپارتمان روابط‌عمومی و طراحی و اجرای رسانه‌های مورد نیاز این سازمان بود. پذیرش مسوولیت معاونت بازار و امور مشتریان هلدینگ زنده‌رود با هماهنگی ICTN موجب خروج من از این شرکت گردید.

1389-1391/ مسوول ارتباط با مشتریان گروه تبلیغاتی راه‌نو

«گروه تبلیغاتی راه نو» از گردهمایی کانون آگهی و تبلیغات راه نو، کانون آگهی و تبلیغات فانوس راه نو، شرکت سروش راه نو ایرانیان، شرکت سروش راه نو پاسارگاد، شرکت سیما همایش نوین، شرکت دنیای پیام ایرانیان و موسسه فرهنگی نمایگان اندیشه(فرنا) بعنوان اعضاء اصلی با محوریت جذب آگهی‌های شبکه‌های سراسری صدا و سیما بوجود آمده است. هر یک از اعضاء این تشکل هویت حقوقی مستقل دارند اما همه آنها در گروه راه نو پیوندی استراتژیک یافته‌اند. این گروه در حوزه تخصصی خود یعنی تولید و پخش آگهی از شبکه های سراسری و استانی صداوسیما همکاری‌های موفق و موثری را با سازمان های دولتی و خصوصی داشته است. آنچه من در این گروه ایفای نقش نمودم استقرار سیستم CRM به منظور مدیریت ارتباط با مشتریان این گروه بود که در کنار آن سیستم شیرپوینت نیز را برای اجرای فرآیندهای سازمانی اجرا گردید.

1390-1390/ مسوول برنامه‌ریزی پیام های بازرگانی صدا و سیمای استان قزوین

پس از تجربه ای که در سال 1389 با مدیریت بازرگانی نمایندگی انحصاری پیام‌های بازرگانی صدا و سیمای استان قم کسب کردم در ابتدای سال 1390 با پیشنهاد بر عهده  گیری همین سمت در قزوین مواجه گردیدم اما تنها به کارشناسی و نظارت ارشد آن برای مدیرعامل بسنده کردم.

1389-1389/ مدیر بازرگانی پیام های بازرگانی صدا و سیمای استان قم

سازمان صدا وسیما بهره برداری تبلیغاتی از شبکه‌های استانی خود را به بخش خصوصی واگذار می نماید. کانون ایرانیان صاحب امتیاز پیام های بازرگانی استان قم در سال 1389 بوده است که من مدیریت بازرگانی و مسوولیت مستقیم قراردادهای اجرایی را برعهده داشتم. این نمایندگی توانست چرخه مالی بالغ بر شش میلیارد ریال ایجاد کند که در زمان خود چرخه قابل ملاحظه ای بود.

1384-1389/ مدیرعامل موسسه تبلیغات، اطلاع رسانی و نشر دیجیتال آسمان

موسسه آسمان در سال 1384 با کسب مجوز کانون آگهی و تبلیغات از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در مرداد ماه 1385 به مدیر مسئولی و صاحب امتیازی اینجانب كار خویش را آغاز نمود. كانون را بنا به زمینه‌های كار تخصصی، موسسه تبلیغات، اطلاع رسانی و نشر دیجیتال آسمان نامیدیم و در ابتدای فعالیت تلاش شد زمینه‌های تخصصی آنچنان تدوین، برنامه ریزی و اجرا شود كه موسسه را به عنوان مركز تخصصی در زمینه‌های تبلیغات و اطلاع رسانی تبدیل نماید. این موسسه 6 سال فعال بوده و مجری پروژه‌های متعددی بویژه در زمینه فناوری اطلاعات شد و با مهاجرت من به تهران غیرفعال گردید.

1382-1384/ عضویت در هیات مدیره شرکت آریانت

شرکت کامپیوتری آریانت، كه مركز تخصصی كامپیوتر Control Panel نیز نامیده می شد، یكی از شركت های نوپا، ولی به نوبه خود موفق در عرصه نرم افزار و فناوری اطلاعات به شمار می رفت كه در سال1382 با موضوع فناوری اطلاعات و ارتباطات و اینترنت، نرم افزار، تجارت الكترونیك و شبكه توسط اینجانب و تنی چند از متخصصین شروع به كار كرد.
هدف از تاسیس شرکت برآورده سازی تمامی نیاز های کامپیوتری در یک مرکز بدون صرف وقت و هزینه نامتعارف برای تمامی افراد و اقشار علاقه مند بوده است. همکاری من با این شرکت به مدت 15 ماه ادامه یافت و سپس با فروش سهام خود از آن خارج گردیدم.

1380-1382/ مجری پروژه های وب و نرم افزارهای چند رسانه ای به صورت فریلنس

از سال 1380 و پس از آغاز دوره دانشجویی بدون تاسیس یک موسسه یا یک شرکت حقوقی وارد حوزه فناوری اطلاعات گردیده و اجرای پروژه‌های شخصی مانند پیاده‌سازی وب سایت اینترنتی و نرم‌افزار چند رسانه ای را می پذیرفتم. فعالیتی که به مدت 2 سال ادامه یافت و سرمنشاء فعالیت های من در این حوزه گردید.